Skup złota, ceny za gram, próba, karat
Jak bezpiecznie kupować złoto?
Wyroby ze złota, których waga przekracza jeden gram nie mogą być wprowadzane do obiegu handlowego, na terenie Rzeczpospolitej Polskiej bez cechy Urzędu Probierczego określającej próbę złota. Próbą złota określamy stosunek masy czystego złota zawartego w wyrobie złotym, do masy tego wyrobu wyrażony w częściach tysięcznych. Wyroby lżejsze niż w/w zgodnie z przepisami nie muszą być cechowane (ale powinny obligatoryjnie posiadać wytłoczony znak producenta).

Pamiętaj wyroby biżuteryjne mogą wymagać napraw/przeróbek,  renomowani sprzedawcy bez większych problemów zmniejsza/powiększa obrączkę, naprawia zapięcie od łańcuszka, osadza na nowo naruszony kamień szlachetny. Dlatego polecamy Renomowanych sprzedawców wyrobów ze złota.

Przypadkowi sprzedawcy, złota biżuteria na bazarach to zmora dzisiejszych czasów. Nie ulegajmy jednak pokusie niskiej ceny czy okazji. W większości przypadków, wyroby te mogą być słabej "jakości". Może zdążyć się tak, iż kupiony pierścionek będzie wykonany z innego metalu niż złoto, bądź próba kruszcu będzie zaniżona.

Bardzo ważny jest dowód sprzedaży pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami do sprzedanego wyrobu powinien być dołączony paragon fiskalny, rachunek imienny, albo faktura VAT.

W obiegu występuje kilka kolorów/odcieni złota, od białego, poprzez żółte, różowe do czerwonego. Zależy to od domieszek różnych metali w stopie, z którego jest wykonana złota biżuteria. Kolor złota jak i jego odcień nie stanowi o jakości złota. Istotna jest wyłącznie cecha mówiąca o próbie wyrobu.
160,00
144,00
120,00
94,00
51,00
Ceny skupu i sprzedaży złota  podane na stronie obowiązują od 20 do 100g  powyżej możliwość negocjacji.
Poniżej 20g - 5%
0,70
 
 
 
 
 
 


SKUP ZŁOTA

Trzy kroki do gotówki.
© Wszelkie prawa zastrzeżone Lombard na Złotej .Wykonanie  www.serwisnazlotej.pl
Wszsytkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm.
Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Mapa Witryny
Godziny
Telefon
pn-pt 10-20 sob 10-18
+48 22 620 02 20
+48 602 190 080
Pożyczki pod zastaw


      ZAPRASZAMY
6 DNI W TYGODNIU

LOMBARDY LIDER
SKUP ZŁOTA

 


LOMBARDY LIDER

Na Złotej